» Як користуватися послугою «Мобільний Інтернет» у роумінгу

Мобільний Інтернет у роумінгу надається всім абонентам стартового пакету Tour SIM, але мінімальний баланс для початку використання послуги повинен бути більше ніж 30 гривень.

Перед поїздкою перевірте, чи доступний мобільний Інтернет у роумінгу у країні Вашого перебування, оскільки послуга надається не усіма роумінговими мережами.

Для користування послугою Вам не потрібно змінювати налаштування мобільного Інтернету у Вашому телефоні, модемі або іншому обладнанні.

Перед виїздом закордон переконайтеся що:

 • Ваш мобільний термінал (мобільний телефон, USB-модем) підтримує послугу передачі даних, якою Ви плануєте користуватися в роумінгу;
 • На Вашому мобільному терміналі правильно налаштовано доступ до потрібної послуги (MMS, Мобільний Інтернет) і ця послуга доступна Вам під час перебування в Україні;
 • Ваш мобільний термінал підтримує частоту, в якій працює мережа, якою Ви маєте намір користуватись. Найчастіше мережі працюють на таких частотах: 850, 900, 1800, 1900 мегагерц, 2100 мегагерц (останній діапазон частот використовується для надання послуг за стандартом 3G UMTS). Більшість сучасних терміналів підтримує роботу в таких частотах: 850, 900, 1800, 950, 1900. Ряд терміналів також дозволяє працювати в мережах з частотним діапазоном 2100 мегагерц.
 • Гостьова мережа   надає можливість GPRS-роумінгу;
 • На Вашому рахунку достатньо коштів для користування Мобільним Інтернетом у відповідній країні.

» Мобільний Інтернет у 3G мережах

Абоненти Tour SIM можуть користуватися послугою “Мобільний Інтернет” у 3G мережах на більш високих швидкостях.

Послуга ”Відеодзвінок” у 3G мережах не надається.

Швидкість передачі даних у мережі 3G роумінг-партнера може досягати 384 Кбіт/с, а із застосуванням технології HSDPA в мережі роумінг-партнера можна очікувати передачі даних на швидкості до 3,6 Мбіт/с.

Більш висока швидкість передачі даних не передбачає додаткової оплати. Вартість переданих/прийнятих даних у 3G-мережах еквівалентна вартості такого ж обсягу даних для мереж, у яких передача даних здійснюється за технологією GPRS/EDGE.

Оскільки швидкість передачі даних у 3G мережах в роумінгу вища, ніж у мережах GSM, за один і той же проміжок часу в 3G мережі буде передано і протарифіковано більший обсяг даних.

Для користування мобільним Інтернетом у мережах 3G переконайтеся що:

 • Ваш мобільний телефон або модем підтримує стандарт UMTS (HSDPA). Деякі виробники зазначають у документації до обладнання не UMTS, а W-CDMA.
 • Ви знаходитесь у зоні дії мережі, що працює в стандарті 3G або в мережі, що працює за технологією передачі даних GPRS-роумінгу, але також надає послуги за стандартом 3G. При знаходженні в зоні дії мережі 3G на дисплеї телефону, як правило, активується позначка «3G» або «UMTS»;
 • Ваш телефон/модем 3G налаштований на можливість використання обох мереж 2G (GSM) /3G (UMTS/W-CDMA) (відповідно до інструкції до апарата/модема, шляхом зміни налаштувань через меню мобільного телефону);
 • Ваш мобільний телефон або модем 3G працює у тому ж частотному діапазоні, що й мережа, в зоні дії якої Ви знаходитеся.

Перегляньте мережі, у яких доступні послуги передачі даних за технологіями GPRS і 3G.

» Що важливо знати власникам смартфонів в роумінгу

Якщо Ви власник мобільного телефону або пристрою під управлінням операційних систем iOS (iPhone OS), Android OS, Symbian OS, Windows Phone 7 OS, Bada OS, MeeGo, BlackBerry OS, зверніть увагу, що програмне забезпечення, встановлене на даних пристроях виробником або самим користувачем, може самостійно ініціювати сесії мобільного інтернету.

Наприклад, для оновлення Інтернет-сторінок або версій програм: чатів, соціальних мереж, мобільного порталу Tour SIM Mate, електронної пошти, карт, прогнозу погоди, курсів валют, котирування акцій тощо. 

Якщо в Україні такі сесії проходять непоміченими для користувача через низьку вартість, то в роумінгу вони будуть протарифіковані згідно з роумінговими тарифами.

Щоб уникнути непередбачених витрат, виконайте одну із цих дій:

 • Заблокуйте Мобільний Інтернет в роумінгу
 • Вимкніть функції автоматичного оновлення програмного забезпечення. Інструкції з вимкнення можуть міститися в довідковому меню програмного забезпечення. 
 • Скористайтеся послугою відключення передачі даних на Вашому смартфоні
 • Видаліть автоматично оновлювані програми 

ПрАТ «ВФ Україна» не несе відповідальності за програмне забезпечення, яке встановлюється на абонентське обладнання виробником або безпосередньо користувачем.

» Що важливо знати користувачам послуги MMS в роумінгу

Вартість відправлення і прийому MMS-повідомлень закордоном тарифікується згідно з роумінговими тарифами .

Щоб уникнути непередбачених витрат, виконайте одну із цих дій:

 • Відключіть опцію «Автоматичний прийом» або «Приймати завжди» у налаштуваннях MMS Вашого мобільного телефону. Детальна інформація про те, як вимкнути автоматичний прийом, може міститися в інструкціях до Вашого телефону.
 • Ввімкніть опцію «Приймати - за запитом» або «Прийом-Ручний». Перед завантаженням MMS телефон надішле запит про прийом MMS, завантаження MMS розпочнеться тільки після Вашого підтвердження